سبد خرید شما خالی است.

موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا

موفقیت در امتحانات نهایی

موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا در سال‌های آخر تحصیل می تواند شما را به آرزوهای دیرینه تان برساند. سال های بسیار زیادی است که در ایران کنکور برای ورود دانش آموزان به دانشگاه مانعی است بر سر راه آنان. شورای عالی انقلاب فرهنگی برای این مورد اندیشیده است تا رفته رفته این مانع بزرگ را برای دانش آموزان حذف کند. سال های بسیار زیادی است که این موضوع در بین بسیاری از دانش آموزان مطرح می شود اما هر سال باز هم کنکور سراسری برگزار خواهد شد. شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه اندیشیده است و با افزایش درصد تاثیر معدل کنکور سراسری بر این باور است  تا برای حذف کنکور برنامه های جدید بچیند.

در این متن همه آنچه که باید در خصوص موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا  باید بدانید را عنوان خواهیم نمود. در این حالت می توانید با موفقیت خودتان را برای آزمون کنکور آماده کنید و در نهایت نتیجه مطلوب مد نظر خود را دریافت کنید.

در انتهای مقاله نیز ویدیو مشاوره ای را برای شما عزیزانم قرار خواهم داد که بتوانید به معدل بالا و موفقیت در امتحانات برسید.

موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا

در سال‌های انتهایی تحصیل موفقیت در امتحانات نهایی که به صورت سراسری در کل کشور برگزار می شود نکته ای بسیار مهم و اساسی خواهد بود.  در این امتحانات همه دانش آموزان مقاطع انتهایی با یکدیگر در کل کشور به رقابت خواهند پرداخت. در این حالت باید عنوان کنیم سوالات طرح شده مجموعه ای از سوالات آسان، متوسط و حتی سوالات پیچیده و سخت خواهد بود. در این حالت افرادی موفق خواهد شد که بتواند به هر سه گروه سوالات طرح شده توسط طراحان سوال پاسخ دهند.  در چنین شرایطی قطعاً دانش آموز می تواند با جمع آوری کلیه نمرات نهایی دریافت شده خود معدل بالا را دریافت کند.  در چنین حالتی آنان خود را برای کنکور سراسری نیز آماده نموده اند. هر چه درصد تاثیرگذاری معدل در کنکور افزایش یابد این نمونه دانش آموزان می توانند به موفقیت بیشتری دست یابند.

موفقیت در امتحانات نهایی و معدل بالا راه را برای دانش آموزان باز می کند

تصور کنید قصد دارید همه مباحثی را که در چندین سال انتهایی تحصیل مطالعه نمودید را در امتحانات کنکور یکجا پاسخ دهید. در چنین حالتی رفرنس های مورد مطالعه شما تعداد بسیار زیادی را به خود اختصاص خواهند داد.  با چنین شرایطی شما استرس بسیار زیادی را نیز متحمل خواهید شد.  تصور کنید برای امتحانات نهایی برای دریافت معدل بالا قصد دارید هر کتاب را برای یک امتحان مطالعه کنید. در حالت می توانیم به عنوان کنیم که شما تمامی کتاب های کنکور را به صورت مجزا و برای امتحانات نهایی خود به صورت دقیق مطالعه نموده اید. این موضوع سبب شده است تا شما راه را برای خود باز کنید و بتوانید سریعتر به نتیجه مطلوب و مد نظر خود دست یابید.

دریافت معدل بالا برای کنکور سراسری

 نیاز به داشتن معدل بالا برای کنکور سراسری در هر رشته ای

دفترچه کنکور قسمتی را به معدل دانش آموزان اختصاص داده است. هرچه معدل شما بالاتر باشد شما میتوانید خودتان را به نتیجه مطلوب و مدنظر نزدیک تر ببینید.  این موضوع برای تمامی رشته ها مانند رشته تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و غیره یکسان میباشد. درصد تاثیر معدل در کنکور های سراسری هر ساله توسط وزارت علوم و تحقیقات بررسی می‌شود و در نهایت به وسیله دفترچه آزمون سراسری کنکور به داوطلبان آزمون اطلاع داده خواهد شد.

 هرچه درصد تاثیر معدل افزایش یابد دانش آموزی که دارای معدل بالاتری باشد میتواند رتبه بهتری را نیز در انتهای کنکور دریافت کند. برای نمونه تاثیر معدل در سال ۱۴۰۲ در کنکور سراسری برابر ۴۰ درصد می باشد.

آیا درصد تاثیر معدل در سالهای مختلف تغییر پیدا می کند؟

برای موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا باید انگیزه بسیار زیادی داشته باشید. یکی از انگیزه های موجود درصد تاثیر معدل در سال های پیش رو برای کنکور سراسری در هر ۵ گروه امتحانی می باشد.  در این حالت شما باید به این نکته توجه کنید که هر سال نسبت به سال‌های قبل درصد تاثیر معدل در کنکور سراسری افزایش یافته است.  با در نظر داشتن این موضوع بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر به دفترچه کنکور سراسری مراجعه نمایید و یا از طریق سایت های اینترنتی معتبر می توانید از این درصد اطلاع یابید.

راهکارهای موثر برای موفقیت در امتحانات نهایی

راهکارهای مفید و موثر برای موفقیت در امتحانات نهایی کدامند؟

برای اینکه بتوانید موفقیت در امتحانات نهایی را کسب کنید، باید راهکارهای مفید و موثر که در این زمینه به شما کمک می کنند را بشناسید.  از مهمترین این راهکارها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • برنامه مناسب نسبت به عادات مطالعه خود تهیه کنید و سپس بر اساس برنامه پیش بروید.
  • از ریختن برنامه های سنگین که شما را خسته میکند جلوگیری نمایید.
  • سعی کنید زمانی که هر درس از هر کتاب به شما یاد داده می شود برای بازخوانی و مطالعه آن در همان ابتدا اقدام کنید و همه موارد و موضوعات را برای شب امتحان باقی نگذارید.
  • هدف دار درس بخوانید و معدل بالا را برای خود با توجه به نمرات دریافتی تخمین بزنید. در صورت نیاز برای رسیدن به هدف می توانید تلاش خود را بیشتر کنید و یا می توانید از روند صحیح پیشروی خود اطلاع یابید.
  • تکرار و تمرین های بسیار زیادی داشته باشید و سعی کنید در زمان حل مسئله برای دروسی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی زمان بیشتری را اختصاص دهید.
  • سوالات امتحانی سال های قبل را مورد بررسی قرار دهید و همچنین سعی کنید در کلاس برای حل مسئله اقدام نمایید. همچنین بهتر است مشکلات خود و ضعف های خود را در خصوص حل مسئله درک کنید و برای تقویت آنها نیز بکوشید.

پس از استفاده از این راهکارها قطعا می توانید برای موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا قدم بردارید.

دریافت معدل بالا در امتحانات سال آخر تحصیل

بررسی سوالات سال های قبلی امتحانات نهایی را جدی بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که در دریافت موفقیت در امتحانات نهایی به شما کمک می کند بررسی سوالات سالهای قبل از امتحانات نهایی است.  در این حالت شما می توانید با بررسی سوالات شدت سختی و آسانی سوالات را درک کنید. همچنین با بررسی این نمونه سوالات می توانید از لحاظ فکری استرس خود را نسبت به امتحانات نهایی کاهش دهید.  با تخمین زدن میزان توانایی های خود در دروس مختلف در این شرایط می توانید معدل نهایی خود را نیز تخمین بزنید.

کلام نهایی و نتیجه گیری

با توجه به مواردی که در خصوص موفقیت در امتحانات نهایی و دریافت معدل بالا و همچنین تاثیر آن در کنکور سراسری عنوان نمودیم می توانید خودتان را بدون نگرانی برای امتحانات نهایی آماده کنید. به نکات عنوان شده و راهکارهای بیان شده توجه کنید تا در نهایت بتوانید نتایج مطلوب مدنظر خود را دریافت کنید. این نمونه کار ها می توانند مانند میانبر  برای شما عمل کنند و سرعت شما را نیز در مطالعات تان افزایش دهند.


در روزهای امتحان کمک گرفتن از مشاور تحصیلی می تواند به طی کردن مسیر درست کمک کند

شما می توانید برای

  • برنامه ریزی در روزهای امتحان
  • مدیریت استرس خود
  • افزایش ساعت مطالعه و  کیفیت مطالعه
  • و . .  .

از مشاوره تحصیلی  استفاده کنید.

مشاوره تحصیلی نیما پیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *