سبد خرید شما خالی است.

انتخاب بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور1401

به نام خداوند مهربان

چمدونت رو ببند میخوایم بریم مسافرت ! ! !

بعد از جمع کردن وسایل مورد نیاز و مشخص کردن مقصد، به نظرت دیگه به چی نیاز داریم؟

اووووم خب هیچی

به نظرت اگه چه امکاناتی داشته باشیم از درست بودن مسیرمون برای رسیدن به مقصدمون مطمئنیم؟

خب یه نقشه یا امروزیش رو بخوایم بگیم یه اپلیکیشن مسیر یاب 

خیلی خوب میشد نه؟

آرههه؛و چه خوب که جهان هر روز در حال پیشرفته و ما با استفاده از این امکانات میتونیم تجربه ی خوبی از انجام دادن هر کاری داشته باشیم 

آره دقیقا مثل همین مسافرت

پس چه خوبه که ما برای انجام دادن هر کاری و حرکت به سمت هر مقصدی یه نقشه ی راه داشته باشیم و همیشه از درست بودن مسیر رسیدن به هدف مطمئن باشیم و بتونیم بهترین و کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنیم و هر وقت هم که از مسیر اصلی خارج شدیم اپلیکیشن به ما هشدار بده و ما رو به مسیر اصلی بازگردونه.

حالا بیا برگردیم به کنکور 1401 یا ایفای نقش به عنوان یک دانش اموز پرتلاش و بدست آوردن موفقیت در درس ها و سالهای پایه

اگر شما همچین نر افزاری داشته باشید که با نگاه کردن به نرم افزار، از درست بودن مسیر حرکت خود تا مقصد مطمئن شوید؛ چقدر ارزش دارد؟ مطمئنا خیلی ارزشمند است

آزمون آزمایشی برای شمایی که قصد موفقیت در کنکور1401 را دارید حکم همان اپلیکیشن را دارد و می تواند به شما زیادی بکند. و یک نقشه راه بسیار خوب باشد.


آیا می شود در آزمون شرکت نکرد و موفق شد؟

من اصلا نمیخواهم بگویم تنها راه موفقیت داوطلبان در کنکور یا دانش آموزان پایه شرکت در آزمونهای آزمایشی است،نه اصلا

اما می تواند مکمل بسیار خوب و کمک کننده ای برای شما باشد و همانطور که در بالا اشاره کردیم نقشه راه بسیار خوبی باشد؛ در اینجا به یاد دیالوگ آلیس در سرزمین عجایب میفتم که میگفت :

آلیس :خب گربه،حالا از کدام طرف باید برم؟

گربه : بستگی داره که بخوای کجا بری

آلیس : خیلی برایم مهم نیست کجا برم

گربه : پس فرقی نداره که از کدوم طرف بری

شما در سال کنکور (یا به عنوان دانش اموز پایه) نیاز به 3 نوع برنامه ریزی دارید

1 برنامه ریزی بلند مدت     2  کوتاه مدت (دو هفته ای یا سه هفته ای )    3 روزانه

بعضی از دانش آموزان علاوه بر اینکه روش برنامه ریزی درست و اصولی را بلد نیستند و نمی توانند برنامه ریزی و اولویت بندی درستِ روزانه داشته باشند؛برنامه بلند مدت هم ندارند و شبیه همین آلیس قصه می شوند و بی هدف مطالعه می کنند یا ممکن است برای مطالعه یک بخش و فصل خاص از درسها خیلی بیشتر از زمان مورد نیاز وقت صرف کنند و نتواند به دو اصل مهم برای موفقیت در کنکور یعنی

      1. تست زیاد
      2. تکرار و مرور زیاد

عمل کنند.بنابراین اگر به هر دلیل قصد یا توان ثبت نام در آزمونهای آزمایشی را ندارید، حداقل با بودجه بندی و برنامه بلند مدت یکی از این موسساتی که در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم پیش بروید  و درس ها را مطالعه کنید.

یک از مهم ترین انتخاب های که دانش آموزان و داوطلبان کنکور د رشروع سال تحصیلی خود با ان مواجه هستند انتخاب آزمون آزمایشی مناسب برای موفقیت در کنکور 1401 است.


نکته مهمی که به عنوان نکته پیش نیاز  بررسی آزمونهای آزمایشی لازم میدانم به آن اشاره کنم این است که این نقد و بررسی و پیشنهاداتی که در این مقاله نوشته میشود از طرف مشاوری نوشته می شود که هیچ گونه وابستگی به موسسات و آزمونها یا دشمنی با آنها ندارد و یک مشاور مستقل بوده و خواهد بود. تنها هدف من در این سایت و این مقاله این است که بتوانید با لذت مسیر را طی کنید و به هدف خود برسید.بنابراین با خیال راحت می توانید به صحبت ها و نظرات بنده استناد کنید و در آخر خودتان به جمع بندی برای انتخاب  آزمون مناسب برسید.


برای انتخاب آزمون آزمایشی مناسب باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد از جمله :

  1. بودجه بندی و برنامه آزمون
  2. جامعه آماری و تعداد شرکت کننده
  3. سطح و کیفیت سوالات
  4. هزینه آزمون و خدمات و پشتیبانی آن

بنابراین ما باید فاکتورهای نام برده شده  و نقاط ضعف و قوت آنها را در آزمونهای آزمایشی مختلف بررسی کنیم تا بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم.

به دلیل پر مخاطب بودن 4 آزمون قلمچی،گاج، گزینه دو و سنجش این 4 آزمون آزمایشی را با هم مورد بررسی قرار میدهیم.


 

1 بودجه بندی و برنامه ریزی آزمون

همانطوری که درابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم؛ یکی از فاکتور های مورد نیاز برای موفقیت در کنکور  تعداد تکرار و مرور زیاد مطالب است؛که در راستای اجرا کردن این فاکتور بهترین پیشنهاد آزمونهای دو هفته یکبار است که رعایت کردن این فاکتور را در ازمونهای آزمایشی قلمچی و گاج شاهد هستیم

نکته : نکته مهمی که حتما باید فارغ التحصیلان و به اصطلاح پشت کنکوری ها رعایت کنند این است که نیاز به گرفتن امتحان تند تند از انها هست.چون بعضی از پشت کنکوریها داشتن وقت زیاد و فارغ بودن از مدرسه و امتحانات تشریحی را یک امتیاز میبینند که متاسفانه اگر عملکردشان را بررسی کنیم میبینیم که همین وقت زیاد برای بعضی از آنها تبدیل به یک آفت شده است.

بنابراین شرکت در آزمون قلم چی که آزمونهای آن به صورت دو هفته یکبار برگزار میشود به خصوص برای فارغ التحصیلان تجربی گزینه مناسبی است که می تواند اهرم فشار مناسبی برای استفاده حداکثری از زمانشان باشد.

اما بحث بعدی رعایت کردن پیش نیازها و چینش اصولی دروس هست که بدون مبالغه بودجه بندی آزمون آزمایشی قلمچی بهترین بودجه بندی است ( البته برای طول سال تحصیلی ) که هر ساله داوطلبان و دانش آموزان زیادی از آن استفاده می کنند.

برنامه ازمون گاج نیز شباهت زیادی به بودجه بندی قلمچی دارد.

اما من برای فصل تابستان استفاده از بودجه بندی آزمون گزینه 2 را پیشنهاد میدهم و در طول سال استفاده از بودجه بندی قلمچی

 2 جامعه آماری و تعداد شرکت کننده در آزمون 

 با اینکه آمار دقیقی از تعداد شرکت کننده ها در هر آزمون در دست نیست ولی خب هر ساله آزمون قلم چی در بین سایر آزمونها تعداد شرکت کننده بیشتری دارد و هرساله دانش اموزان و داوطلبان کنکوری زیادی در این آزمون شرکت می کنند.در رده دوم و سوم هم آزمون گزینه دو و گاج قرار می گیرند و آزمونهای تعاونی سنجش در رده آخر.

البته  تعداد شرکت کننده در آزمونهای جامع سنجش(یعنی اواخر سال و نزدیکهای کنکور1401)خیلی زیاد می شود و بعضا از آزمون پرطرفداری مثل قلم چی نیز بیشتر می شود.

 3 سطح و کیفیت سوالات

راجع به سطح و کیفیت سوالات آزمونها  لازم است به نکته ی مهمی اشاره کنم.با من در ویس کوتاه زیر همراه باشید

 

سوالات استاندارد.mp3

 

بنابراین شما هم برای موفقیت در کنکور باید در حد و اندازه ی خود کنکور تلاش کنید و با سوالات تالیفی و چالش برانگیز آزمونها دست و پنجه نرم کنید و تسلط و دید خود نسبت به مطالب درسی را بهبود ببخشید.

 

از لحاظ کیفیت سوالات  در آزمون قلم چی هر ساله سوالات تالیفی نو و مبتکرانه ای طرح می شود که کیفیت آنها در حد مطلوب و قابل قبولی است.

سوالات آزمون گزینه دو همیشه به قرابت زیاد به سوالات کنکور سراسری معروف بوده اند که سوالات این آزمون هم از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

موسسه گاج با داشتن دپارتمان قوی و قدرتمند مولفین و طراحان، مطمئنا ازسوالات با سطح و کیفیت خوبی طرح می کندو آزمونهای تعاونی سنجش هم تا آنجایی که بنده اطلاع دارم از طراحان بازنشسته سازمان سنجش استفاده می کند که این موسسه هم از نظر کیفیت سوالات آزمون نمره قابل قبولی را می گیرد.

واقعا برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی  نمی توان فاکتور سطح و کیفیت سوالات را به تنهایی ملاک قرار داد،چون آزمونهایی که نام بردیم همگی سعی می کنند که کیفیت خوبی داشته باشند.

4 هزینه آزمون و خدمات و پشتیبانی آن

 خدمات و پشتیبانی آزمونها شامل کتاب،کارنامه آزمون،داشتن یا نداشتن پشتیبان و . . . است.

در بررسی این فاکتور آزمون قلم چی با داشتن امکاناتی مثل پشتیبان برای دانش آموزانی که توان استفاده از خدمات مشاوره خصوصی را ندارند و تحلیل خوب نقاط ضعف و قوت دانش اموزان در کارنامه آزمون و گزینه دو به دلیل پشتیبانی و تحلیل کارنامه خوب و برای هر دو موسسه داشتن سایت پربار با مقالات آموزنده نمره قابل قبولی را می گیرند.

برای اطلاع از هزینه آزمون نیز می توانید با نمایندگی آن آزمون در شهر خود تماس بگیرید ولی به صورت کلی طبق معمول هزینه ثبت نام آزمون قلمچی هرساله از بقیه بیشتر و آزمونهای تعاونی سنجش نسبت به 3 آزمون دیگر کمترین است.


داوطلبان تجربی در کنار انتخاب آزمون آزمایشی حضوری می توانید از آزمونهای آنلاین رایج مانند ماز و لیمو ترش هم استفاده کنید تا با حل تست بیشتر تسلط خود را بر روی دروس بیشتر کنید و درصدهای بهتری را بدست بیاورید انشالله.


جمع بندی

به عنوان جمع بندی نظر خودم رو میخوام بگم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برای دانلود بودجه بندی آزمونهای آزمایشی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این موسسات مراجعه کنید

 


 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *