سبد خرید شما خالی است.

ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور

ساعت مطالعه رتبه برتر کنکور

به نام خداوند مهربان

ساعت مطالعه رتبه های برتر = یکی از عبارات پر سرچ و یکی از دغدغه های به ظاهر مهم دانش آموزان و داوطلبان کنکور

همین ابتدا نکته ای را یادآوری کنم که وقتی موضوع رتبه های برتر کنکور به میان می آید شما اصلا نباید چه برای خرید منابع آموزشی و چه برای ساعت مطالعه و کیفیت مطالعه خودتان را با آنها مقایسه کنید؛بنابراین ما نمیخواهیم خودمان را مقایسه کنیم و فقط میخواهیم الگو برداری کنیم تا ما هم همانند آنها رتبه برتر کنکور شویم.

اما واقعا ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور سراسری چقدر است؟

ساعت مطالعه موضوعی است که برای فصول مختلف و بسته به شرایط شما متفاوت است مثلا ساعت مطالعه رتبه های برتر تجربی با ساعت مطالعه رتبه های برتر انسانی و ریاضی متفاوت است اما ساعت مطالعه ای استاندارد است که بتواند به شما کمک کند که به برنامه ریزی روزانه و هفتگی خود برسید و بتوانید به آن مطالب درسی که آزمون،مشاور یا خود شما مشخص کردید برسید.

آنچیزی که اهمیت بیشتری نسبت به ساعت مطالعه دارد این است که شما در زمان مطالعه چقدر تمرکز دارید و به اصطلاح چقدر با کیفیت مطالعه بالا مطالعه را پیش می برید؟

البته این به معنای بی اهمیت بودن ساعت مطالعه نیست!!

یک مثال ساده

فرض کنید که مادر شما به شما میگه که عزیزم زحمت بکش و برو 3 کیلو سیب بخر؛ به میوه فروشی که رسیدی به میوه فروش میگی که من 3 کیلو سیب میخوام،اونم میگه ببخشید ما فقط 2 کیلو داریم دیگه شما در این موقعیت راجع به کیفیت اون سیب سوال نمی پرسید و برای خرید به مغازه ی بعدی میرید و بعد که خیالتون راحت شد که این مغازه 3 کیلو سیب رو داره اونوقت کیفیت اون میوه رو هم بررسی می کنید و در صورت داشتن کیفیت خرید می کنید

بحث ساعت مطالعه و کیفیت مطالعه هم همینه؛شما در ابتدا باید یه ساعت مطالعه مناسب داشته باشی و سعی کنی هر روزه روی افزایش کیفیت اون کار کنی.

بنابراین ساعت مطالعه مهم است اما نمی تواند به تنهایی به موفقیت شما چه در آزمونهای آزمایشی و چه در کنکور سراسری کمک شایان ذکری بکند؛شما علاوه بر داشتن ساعت مطالعه استاندارد باید به دنبال داشتن کیفیت مطالعه بالا نیز باشید و این دو اصل را توام با هم رعایت کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ویدیوی( ساعت مطالعه رتبه های برتر ) همراه باشید.

 


لینک های لازم

افزایش ساعت مطالعه و انگیزه

چطور ساعت مطالعم رو افزایش بدم؟

افزایش کیفیت مطالعه(5 تکنیک افزایش کیفیت مطالعه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *