سبد خرید شما خالی است.

فرمول هدف‌گذاری برای کنکور

هدفگذاری برای کنکور

چگونه برای کنکور هدف گذاری کنیم؟ یکی از سوالات مهم دانش آموزان است که با هدفگذاری برای کنکور بتوانند در انتهای مسیر به موفقیت دلخواهشان برسند.
ابتدا اجازه بدهید هدفگذاری کنکور غلط را یاد بگیریم

هدفگذاری غلط برای کنکور این است که شما از همین الان که میخواهید استارت تلاش خود را بزنید بخواهید مته به خشخاش بگذارید و در هدفگذاری(چی میخوام؟)چنان وسواس به خرج دهید که از اصل ماجرا که همان تلاش و قدم برداشتن در راه رسیدن به هدف است باز بمانید.

بنابراین کافی است خیال خود را راحت کنید و یه برگه بردارید و بر روی آن مثلا بنوسید 500- یعنی من میخواهم به رتبه ی زیر 500 برسم نه اینکه بعضی از دانش آموزان هدفگذاری غلطی برای کنکور دارند و بعضا ممکن است 1 ماه را صرف پیدا کردن جواب این سوال کنند که من به پزشکی علاقه دارم یا دندانپزشکی؟

خیلی خوب است که دانش آموزی خودش و هدفش را کامل بشناسد و بداند به چه رشته و شغلی علاقه مند است اما من می گویم دانش آموزِ عزیز حتی اگر فعلا به طور دقیق نمی دانی به چه رشتی دانشگاهی علاقه داری بهتر است طبق ضرب المثل معروف (اول برادریت رو اثبات کن،بعد ادعای ارث و میراث کن) اول برادریت را ثابت کنی(رتبه خوبی را بدست بیاوری)و بعد در طول این مسیر تا بدست آوردن این رتبه یا حتی بعد از کنکور و در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری کلی فرصت داری که به رشته و شغل دلخواهت فکر کنی.

برای اینکه به فرمول اصولی هدف گذاری کنکور دست پیدا کنید با ویدیوی مشاوره ای امروز با من همراه باشید.

 

بنابراین در فرمول هدف گذاری برای کنکور با هم آموختیم که

  • اگر خواهان موفقیت در کنکور هستیم باید به هدف گذاری برای کنکور اهمیت بدهیم و آنرا اصولی انجام بدهیم.
  • در قدم1 به طور دقیق مشخص می کنیم چه می خواهیم این قدم برای هدف گذاری کنکور سراسری یا هدف گذاری های کوتاه مدت تر مانند افزایش تراز و درصد کاربرد دارد.
  • در قدم2 با خود خلوت می کنیم و به این سوال فکر می کنیم که چرا میخواهیم به این هدف برسیم و بعد از آنکه چرایی رسیدن به هدف را نوشتیم هر روزه آنرا تکرا می کنیم تا سوختِ مسیر ما باشد برای رسیدن به هدف
  • در قدم3 مشخص می کنیم که الان باید برای رسیدن به موفقیت در کنکور چه کارهایی را انجام دهم و چه نکاتی را رعایت کنم؟
  • نباید فراموش کرد که هدف گذاری کنکوریها زمانی درست خواهد بود و تغییرات اساسی را در شخصیت و عملکردشان بوجود میاورد که قانون تکامل در آنر عایت شده باشد.

 

جدول هدف گذاری برای کنکور

  دانلود فرم خام جدول هدف گذاری برای کنکور


در قسمت کامنتها برام بنویس که

  • چه هدفی داری؟چرا دوس داری بهش برسی؟ و حاضری برای رسیدن بهش چیکار کنی؟                            هدفت رو مکتوب کن تا هربار که خواستی تنبلی کنی یادت بیاد که به خودت و دوستات در اینجا قول دادی
  • اگر روش یا نکته ی جدیدی در مورد هدفگذاری بلدی به من و دوستانت یاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *