سبد خرید شما خالی است.

از کلاس آنلاینت بیشترین استفاده رو ببر

به نام خداوند مهربان

با شروع سال تحصیلی و آغاز مدارس و شدت گرفتن استفاده از خدمات آموزشی همچون کلاسهای آنلاین یا دی وی دی کنکور استفاده حداکثری از این کلاسها و امکانات آموزشی تبدیل به دغدغه داوطلبان می شود.

قبل از ورود به بحث اصلی که چطور از کلاسهایمان نهایت استفاده رو ببریم بهتره که به یک سوال پرتکرار جواب بدیم.

آیا برای موفق شدن در کنکور/آزمون آزمایشی حتما نیازه که از امکاناتی مثل کلاس انلاین/دی وی دی کنکور استفاده کنیم؟

بارها در آموزشهای مختلف تاکید کرده ام که نقش اصلی را برای موفقیت در کنکور خود دانش آموز بازی می کند و مابقی عوامل نقش عوامل کمکی را دارند،یعنی می توانند بسیار کمک کننده باشند اما در صورتی که واقعا خود دانش آموز با تمام وجود برای رسیدن به هدفش تلاش کند؛بنابراین هیچ بایدی برای موفق شدن در کنکور/افزایش تراز در آزمون آزمایشی وجود ندارد و همه ی اینها زمانی در موفقیت شما نقش بسزایی ایفا می کند که شما واقعا خواهان رسیدن به موفقیت باشید.

همانطوری که در پست انتخاب کلاس و دی وی دی کنکور صحبت کردیم استفاده از امکاناتی همچون کلاس آنلاین/ دی وی دی کنکور به نیاز شما بر می گرده،در وهله اول سعی کنید که از روی کتاب کمک آموزشی اون مطلب رو یاد بگیرید و تست های اون قسمت رو کار کنید؛ولی اگر دیدید که در یادگیری آن قسمت/آن درس با چالشی مواجه هستید و علی رغم تلاش زیاد میبینید که نمی تونید اون قسمت رو یاد بگیرید یا تستهاش رو حل کنید میتونید از امکاناتی که عرض کردم استفاده کنید.

پس پیش شرط استفاده از کلاس آنلاین/دی وی دی کنکور اینه که شما اون قسمت رو از روی کتاب یاد نگیرید و نیاز به نیروی کمکی داشته باشید.

اینجا یه نکته ای هم متذکر بشم که درسته که گفتم نقش اصلی رو برای بدست آوردن موفقیت در کنکور/آزمون آزمایشی خود دانش آموز بازی می کنه اما نباید فراموش کنیم که آزمونی که شما قصد شرکت در اون رو دارید راه خودش رو میره و از شما می خواد که برای جواب دادن به تست ها بر روی مطالب درسی مسلط باشید.پس هر طوری که شده باید اون مطلب رو یاد بگیرید  و علاوه بر اینکه میتونید در آزمونتون موفق باشید این حس خوب یادگیری انگیزه ی شما رو برای ادامه ی مسیر دو چندان میکنه و این انگیزیه ی بالا باعث رقم زدن پیوستگی در مطالعه میشه.

شیوه ی انتخاب درست کلاس آنلاین/دی وی دی کنکور

ببینید بچه ها یه انتخاب درست داشتن در این زمینه اصلا کار سختی نیست.مثل انتخاب مشاور تحصیلی میمونه؛شما چطور یه مشاور تحصیلی رو به عنوان مشاور خودتون انتخاب می کنید؟

جواب خیلی ساده هست اون مشاور رو به وسیله ی محتوایی که تولید میکنه میشناسید؛اون مشاور مقاله/پادکست/فایل تصویری تولید کرده و بعد از مدتی دیدید که با محتوای اون مشاور میتونید ارتباط برقرار کنید و در مشاوره خصوصی اون ثبت نام کنید.انتخاب کلاس آنلاین کنکور/دی وی دی کنکور هم به این صورته که شما یه سرچ انجام میدی یا از دوستات میپرسی و نمونه تدریس اون استاد رو میبینی،اگر با نوع تدریسش ارتباط برقرار کردی تصمیم به استفاده از اون امکانات میگیری. والسلام نامه تمام

نکته

 1. آب زیادی هم خوردنش ضرر داره!!همونطوری که در بالاتر عرض کردم اگر دیدی که واقعا به امکاناتی همچون کلاس آنلاین کنکور/دی وی دی کنکور نیاز داری،استفاده میکنی نه اینکه فقط چون تبلیغات رو دیدی یا دوستات اون کلاس رو ثبت نام کردن(حکایت بعضی هاس که هنوز استارت مطالعه رو نزده میرن کل پکیج یه موسسه رو تهیه میکنن بدون توجه به اینکه واقعا نیاز دارن یا نه؟) استفاده از کلاس/دی وی دی هم برای نهایتا 3 درس مجازه نه بیشتر.چون حجم آموزش ها اینقدری زیاد میشه که وقت نمیکنی واسه اون مباحث تست بزنی و مرورشون کنی و خب به تسلط بالا هم نمیرسی.
 2. بین کلاس آنلاین و دی وی دی کنکور اولویت با استفاده از کلاس آنلاین هست چون میتونی بیشتر با استادت در ارتباط باشی و بعضی از اشکالاتت رو رفع کنی و مزیت دومش اینه که کلاس پویاتر و به روزتره

شیوه ی استفاده درست

1 آقا/خانوم گیم نت و سینما نیومدی!! وقتی که شما گیم بازی میکنی یا فیلم سینماییی میبینی خب میتونی یه جاهاییش حواست پرت بشه یا لابه لای دیدن اون فیلم گوشیت رو چک کنی و راحت باشی و لم بدی؛ولی اینجا کلاسه و تو اومدی یاد بگیری.به نظرم به بعضی از شماها باید گفت بعد از اینکه سرچ زدی و یه کلیپ از سوتی های کلاس آنلاین رو دیدی بهتره یه تحلیلی هم از وضعیت خودت داشته باشی(سوتی خودت رو بگیری)تا به این نقطه برسی که واقعا خیلی وقتها هست که سر کلاس مدرسه/کلاس آنلاین یا موقع دیدن دی وی دی اصلا تمرکز نداری و سرت توی گوشیته بعدش یا اعتراض میکنی که خوب درس نمیدن و یاد نمیگیرم یا مجبوری دوباره اون قسمت رو ببینی تا مطلب واست جا بیفته.

بزار باهات اتمام حجت کنم؛فرقی نداره دانش آموز پایه/دوازدهمی یا پشت کنکوری هستی این کارها و دوباره کاریها اجازه ی موفق شدنت در آزمون و کنکورت رو بهت نمیده.

حالا آقا چیکار کنم؟منظورم از اینکه گفتم کلاس مثل دیدن فیلم نیست یعنی اینکه باید موقع کلاس(شامل کلاس مدرسه هم میشه)

2 متاسفانه برخلاف تبلیغات زیادی که موسسات آموزشی کنکور برای دی وی دی ها و کلاس های آنلاینشون انجام میدن زیاد راجع به نحوه صحیح استفاده از این امکانات با دانش آموزان صحبت نکردند.در پست آموزش تست زنی کنکور تاکید کردیم که حل تست و تمرین بخشی از روند یادگیری مطالب درسی هست و باید بلافاصله بعد از مطالعه ی درسنامه اتفاق بیفته اما خب بعضی از دانش آموزان ممکنه بگن دی وی دی /کلاس انلاین ما به این صورته که باید چند جلسه بگذره تا یه مبحث درسی تموم بشه و ما بعدا بتونیم تست های اون رو حل کنیم؛در این صورت برنامه ریزی شما برای یادگیری و تست زنی باید به صورت چند جلسه ای باشه؛یعنی مثلا 3 جلسه رو به فیلم دیدن اختصاص بدید و 3 جلسه بعدی رو به حل تست و تمرین(البته فراموش نکنید که باید در زمان دیدن فیلم ها همونطوری که گفتیم خودتون تست ها رو حل کنید و بعد پاسختون رو با پاسخ استاد چک کنید)

اَه بازم کلاسهای وقت گیر مدرسه!!

 خودتون میدونید که من همیشه طرف دانش آموزان بودم و اگر جایی هم نیاز به انتقاد بوده اینکار رو انجام دادم مثل همین چند خط بالاتر.اما همیشه هم گفتم که تمرکز بر روی مشکل و غصه خوردن به خاطرش هیچی رو درست نمیکنه و احساس شما رو هم بدتر میکنه؛ پس حتما در کلاس ها شرکت کنید به2 دلیل

 1. خیلی از دانش آموزان اینقدری درگیر کلاس کنکور و تست میشن که از مطالب تشریحی غافل میشن و زمان امتحانات ترم باید یکماه کار کنکور و تستی رو کنار بزارن و واسه ی امتحان تشریحی مطالعه کنن
 2. وقتی شما در کلاس مدرسه شرکت می کنید و کاملا هم تمرکز بالایی دارید دو اتفاق می افته
  1 معلم شما بسیار مسلطه و برنامه ی مدرسه و معلم شما هم به صورتی هست که کار کنکور رو هم پوشش میده؛خب اینجا یادگیری شما کامل میشه و بعد از کلاس فقط به حل تست بیشتر و مرور آموخته ها میپردازین
  2 معلم شما تسلط نسبی داره و فقط مطالب تشریحی رو پوشش میده،اونوقت شما با شرکت در کلاس حداقلش اینه که یه آشنایی حداقلی با اون مطلب دارید و بعد از کلاس که میخواید همون مطلب رو مطالعه کنید با آمادگی بیشتر و در زمان کمتری مطالعهش می کنید و مسلط میشید

پس با هم دیگه یه جمع بندی روی نکاتی که یادگرفتیم داشته باشیم

جمع بندی:

 • اگر نیاز به استفاده از کلاس کنکور و دی وی دی کنکور ندارید از این امکانات استفاده نکنید و فقط زمانی سراغشون برید که واقعا برای یادگیری دروس بهشون نیاز دارید.
 • تعداد درسی که برای اون از کلاس/دی وی دی استفاده می کنید بیشتر از2،3 تا نشه
 • در انتخاب این منابع دقت لازم رو به خرج بدید و ببینید که با تدریس اون استاد ارتباط برقرار می کنید یا خیر؟
 • حتما در سر کلاس مدرسه/آنلاین/دیدن فیلم آموزشی کاملا حواستون جمع باشه و بازیگوشی نکنید که بعدا مجبور نشید دوباره کاری کنید.
 • خودتون دست به قلم بشید و تمرینات و تست ها رو حل کنید و مطالعه و یادگیری فعالی داشته باشید.
 • در کلاس های مدرسه هم شرکت کنید و در کنار مطالعه ی مطالب تشریحی حتما تعداد تست خودتون رو بالاتر ببرید.

امیدوارم که از مطالعه ی این مقاله ی کنکوری نهایت استفاده رو برده باشید؛اگر نیاز به مشاوره داشتید میتونید از مشاوره تحصیلی من هم استفاده کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *