سبد خرید شما خالی است.

برای قبولی در رشته دلخواهم روزی چند ساعت درس بخوانم؟قسمت1

 

به نام خداوند مهربان

اگر به موتور جستجوگر گوگل سری بزنید و عبارت ساعت مطالعه کنکوری ها را سرچ کنید با عبارات

  • روزی 15 ساعت مطالعه
  • استاندارد ساعت مطالعه
  • برای پرستاری چند ساعت درس بخوانیم؟
  • مدت زمان مطالعه
  • و . . .

مواجه می شوید که این قضیه نشان دهنده ی برجسته بودن موضوع ساعت مطالعه در ذهن دانش آموزان،کنکوری ها و پشت کنکوری ها و بعضا والدین آنهاست؛یعنی خیلی از والدین که می خواهند جویای اوضاع درسی فرزندان خود شوند صرفا ساعت مطالعه را به عنوان معیار اصلی در نظر می گیرند یا حتی دیده شده که خود دانش آموزان هم در گروه های رقابت درسی عضو می شوند و گزارش کاری را می فرستند و بر سر آن به رقابت می پردازند که فقط شامل ساعت مطالعه است.

واقعا واقعیت قبولی در کنکور چیست؟ آیا می شود معیار موفقیت در کنکور را صرفا ساعت مطالعه بالا دانست؟

اگر بخواهم کوتاه راجع به این موضوع توضیح بدهم باید بگویم که یک مطالعه موثر که به هدف بدست آوردن موفقیت در کنکور یا موفقیت در آزمونهای آزمایشی انجام میشود در وهله اول می تواند معیارهای متفاوتی از جمله تعداد تست،ساعت مطالعه،یادگیری و فهم مطلب درسی و . . . را داشته باشد و در وهله دوم بسیار مهم است که با کیفیت مطالعه بالا همراه شود. پیام این موضوع برای شما دانش آموزان عزیز این است که صرفا درگیر اعداد و ارقام ساعت مطالعه بودن اشتباه است؛چون افرادی بوده اند که با داشتن ساعت مطالعه بالا و نداشتن هیچ گونه کار و تفریح دیگری دست آخر نتوانسته اند به رتبه دلخواهشان در کنکور برسند.

برای اینکه به اطلاعات بیشتری راجع به ساعت مطالعه و اینکه در روز باید چند ساعت مطالعه کنید برسید دفتر و قلم خود را اماده کنید و با پادکست آموزشی امروز همراه باشید.

 

 برای دانلود پادکست آموزشی برای قبول شدن در رشته دلخواهم روزی چند ساعت درس بخوانم؟قسمت1 کلیک کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *