سبد خرید شما خالی است.

چگونه یک پشت کنکوری موفق باشم؟قسمت2

به نام خداوند شعر و سخن/نخستین سخن در همه انجمن

در پست قبلی با عنوان چگونه یک پشت کنکوری موفق باشم؟قسمت1  به این موضوع پرداختیم که اگر شما در کنکور سال قبل نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید باید یک سوال بنیادین از خود بپرسید و آن سوال هم این است که

چرا من در کنکورم رتبه دلخواهم را بدست نیاوردم؟ در جواب این سوال هر آنچه به ذهن شما رسید را روی برگه کاغذ بیاورید و سعی کنید که اشتباهات سال یا سالهای قبل را بشناسید و در کنکور1401 دیگر آنها را تکرار نکنید (اگه این تمرین رو انجام ندادی همین الان پاشو و یه برگه بیار و انجامش بده.با تو هستمااا پاشو!!)

برای اینکه شما یک پشت کنکوری موفق باشید و بتوانید در کنکور1401 به رتبه و دانشگاه دلخواه برسید باید

1 باورهای محدود کننده و بهانه های خود را شناسایی و آنها را از ناخودآگاه خود حذف کنید.باورهایی مثل من هوش،استعداد،امکانات و . . .را برای بدست آوردن موفقیت در کنکور را ندارم.باورهای محدود کننده شبیه به ترمز ماشین عمل میکنند،اگر شما میخواهید ماشینتان حرکت کند زمانی که پدال گاز را فشار می دهید باید پایتان را از روی ترمز بردارید تا ماشین به سرعت مناسبی برسد.

2 ویژگی های شخصیتی افراد و داوطلبان موفق را در خودتان ایجاد کنید.ویزگی هایی همچون

   • مسئولیت پذیری
   • صبور بودن و عجله نداشتن برای بدست آوردن موفقیت
   • غرور نداشتن و حرف گوش کن بودن
   • عملگرا بودن و به معنای واقعی بهای رسیدن به هدف را پرداختن
   •  و . . .

3 باید یاد بگیرید مدیریت منابع انجام بدهید.یعنی بتوانید انرژی،زمان و پول خود را در مسیر درست صرف کنید؛به همین منظور باید 4 رکن را در مطالعه خود برای کنکور رعایت کنید و به آنها پایبند باشید

 1. برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت درست و اصولی داشتن.اهمیت برنامه ریزی بر هیچ کدام از داوطلبان پوشیده نیست؛البته برنامه ریزی کنکور برای پشت کنکوری ها در وهله اول بهتر است منطبق بر بودجه بندی آزمون آزمایشی باشد و بتوانید برنامه ریزی آزمون آزمایشی را به برنامه روزانه خرد کنید(البته باید در آزمون آزمایشی ثبت نام کنید که تند تند مثلا 2 هفته 1 بار از شما آزمون می گیرد تا بتوانید به عنوان پشت کنکوری موفق از زمان زیادی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید؛چون همین زمان زیادی گاهی اوقات برای پشت کنکوری ها به آفت بزرگی تبدیل می شود) و بعد از استفاده از بودجه بندی آزمون به عنوان برنامه ریزی بلند مدت،باید برنامه ریزی روزانه خود را با سیستم برنامه ریزی حجمی زمانی پیش ببرید.
 2. مرور مطالب درسی را به درستی و در زمان درست انجام بدهید و باعث بشوید مطالب درسی وارد حافظه بلند مدت شما بشوند.
 3. مقوله تست زنی در کنکور را جدی بگیرید و تعداد تست خود را به صورت تکاملی بالاتر ببرید و حتما در برنامه ریزی خود تست زماندار نیز بگنجانید؛چون شما برای جواب دادن به تست های کنکور یا آزمون آزمایشی زمان محدودی در اختیار دارید.
 4. آفت های مطالعه را بشناسید و حذفشان کنید؛آفت های مطالعه اعم از وسواس در مطالعه،کند خوانی و خواب آلودگی در زمان مطالعه باعث می شود که نتوانید به برنامه آزمون یا برنامه مشاور تحصیلی خود برسید،پیامد دوم و سوم آنها نیز این است که شما ممکن است به اندازه کافی تست کار نکنید یا نمی توانید مرور دروس کنکور را به درستی انجام دهید و این باعث می شود که نتوانید به تسلط بالایی برسید.

به عنوان نکته پایانی به جمله ((اونی که هستی رو بده بره،تا اونی که باید بشی،بشی)) عمل کنید و منِ قبلی را کنار بگذارید و یک منِ قویتر را جایگزین آن کنید تا به موفقیت دلخواه برسید.

 

 

 

 

برای دانلود پادکست چگونه یک پشت کنکوری موفق باشم؟قسمت2 کلیک کنید

 

 

 

 

 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *