سبد خرید شما خالی است.

در کنکور1403،1402 رتبه برتر شو-قسمت3

به نام خداوند مهربان

در سری پادکست های در کنکور1403،1402 رتبه برتر شو گفتیم که اگر ما بخواهیم هر کاری را انجام بدهیم،برای درست انجام دادن آن کار باید یک سری اصول و قواعدی را رعایت کنیم،چون ما در جهانی زندگی می کنیم که هر ذره ای براساس نظم چیده شده و هیچ اتفاقی،اتفاقی اتفاق نمی افتد.

بنابراین دانش آموزان پایه،کنکوری و پشتن کنکوری ها که همگی قصد موفقیت در کنکور را دارندباید این اصول موفقیت را یاد گرفته و آن را در نحوه مطالعه خود پیاده کنند.

اصول موفقیت دانش آموزان پایه که تا به اینجا یاد گرفتیم
1  اگر به زندگی افراد موفق در هر زمینه ای در طول تاریخ نگاهی بیندازیم میبینیم که انسانهای مسئولیت پذیری بوده اند بنابراین شما نیز برای موفقیت به عنوان دانش آموز پایه و در انتها موفقیت در کنکور باید مسیولیت زندیگیتان را بپذیرید

2 به دنبال افزایش بهره وری باشید و به قول ادیسون مشغول کار بودن را با کار کردن اشتباه نگیرید

3 به عنوان دانش آموز پایه استارت مطالعه خود را هرچه زودتر بزنید و توقعتان از خودتان کم نباشد.هر چه زودتر مطالعه کنکوری خود را آغاز کنید،برنامه ریزی حجمی زمانی،مرور و بقیه نکاتی که به موفقیت شما کمک می کند را یاد بگیرید و به انها عمل کنید.

4 و . . .

و اما اگر بخواهم مهم ترین اصل موفقیت را چه در آزمونهای آزمایشی،چه در کنکور و چه به صورت کلی در زندگی بیان کنم این است که یاد بگیرید بهای هدف خود را بپزدازید.فرض کنید که به بازار رفته اید و در ویترین مغازه ای کفش یا لباسی را دیده اید که دوست دارید آن را بخرید،خب وارد مغازه می شوید و با فروشنده صحبت می کنید و می گویید که من قصد خریدن آن کفش را دارم و بعد از اینکه انتخاب شما قطعی شد و تعارفات مرسوم که قابل شما را ندارد و . . . رد و بدل شد؛فروشنده از شما چه انتظاری دارد؟ جواب خیلی ساده است،انتظار دارد که پول و بهای آن کفش را بپردازید و آن زمان است که فرآیند خرید خود را تکمیل کرده اید.

حال به هدف خود شما برگردیم،هدف شما بدست آوردن یک رتبه خوب و رسیدن به رشته دلخواهتان هست،خیلی عالی است که شما هدفی را در زندگی انتخاب کرده اید و این انتخاب هدف و تلاش برای آن است که به زندگی شما معنا می دهد و از شما شخصیت بهتر و قویتری می سازد؛اما همانطوری که گفتم پرداخت بهای رسیدن به هدف را فراموش نکنید.(بهشت را به بها دهند نه به بهانه).یا حتی خود خداوند نیز صراحتا در قرآن اشاره می کند که(( ای کسانی که ایمان اورده اید،عمل صالح انجام دهید))

یعنی تویی که می گویی من فرد با ایمانی هستم باید این ایمان و توکل داشتن را در اعمال و رفتارت مشاهده کنم.

و الان نیز منِ مشاور تحصیلی به شما می گویم اگر فیلمی از زندگی شما بسازند و من به عنوان کارشناس این حوزه آن را مشاهده کنم باید رنگ و بوی هدفمند بودن شما را در ان فیلم ببینم.

 

رفیق برو بهای هدفت رو بپزداز ولی بهش برس؛روی کمک من هم میتونی حساب کنی.یا علی

 

 

برای دانلود پادکست در کنکور1403،1402 رتبه برتر شو قسمت3 کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *