سبد خرید شما خالی است.

برای قبولی در رشته دلخواهم روزی چند ساعت درس بخوانم؟قسمت2

به نام خداوند مهربان

اگر به دنبال موفقیت در کنکور هستید باید بدانید که چند ساعت در روز برای کنکور درس بخوانم؟ سوالی است که باید در اولویت دوم شما برای مطالعه کنکوری قرار بگیرد و اولویت اول شما باید این باشد که در این ساعت مطالعه استانداردی که دارم چه کاری انجام می دهم و چه حجمی را جمع می کنم؟
بحث ساعت مطالعه و کیفیت مطالعه دو مقوله مهم در امر مطالعه هستند و زمانی به شما برای داشتن یک مطالعه بهینه کمک می کنند که در کنار هم و با هم قرار بگیرند و شما به عنوان داوطلب کنکور سراسری یا دانش آموز پایه این اصل را بدانید و به آن عمل کنید و بدانید که مثل عنوان مقاله خیلی از داوطلبان سوالشان این است که من برای قبولی در رشته و دانشگاه دلخواهم روزی چند ساعت درس بخوانم؟

همانطوری که در پادکست آموزشی قبلی بررسی کردیم و همچنین در پست امروز سایت نیز بررسی خواهیم کرد ساعت مطالعه مهم است اما نمی تواند به تنهایی به موفقیت شما چه در آزمونهای آزمایشی و چه در کنکور سراسری کمک شایان ذکری بکند؛شما علاوه بر داشتن ساعت مطالعه استاندارد باید به دنبال داشتن کیفیت مطالعه بالا نیز باشید و این دو اصل را توام با هم رعایت کنید.
ساعت مطالعه استاندارد برای فصول مختلف و بسته به شرایط شما متفاوت است اما ساعت مطالعه ای استاندارد است که بتواند به شما کمک کند که به برنامه ریزی روزانه و هفتگی خود برسید و بتوانید به آن مطالب درسی که آزمون،مشاور یا خود شما مشخص کردید برسید.
برای بالا بردن کیفیت مطالعه خود می توانید علاوه بر داشتن ساعت مطالعه استاندارد فاکتورهایی همچون

  • تعداد تست بالا
  • رسیدن به یادگیری مطلبی که مطالعه کردید
  • برنامه ریزی حجمی زمانی
  • تنوع درس بالا در برنامه ریزی کنکور 

رادر نظر بگیرید.

 

 برای دریافت پادکست آموزشیِ برای قبولی . . . به صورت مستقیم کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *